Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekProsinec 2008

 

1.12.2008 (31.tt+4)


Dneska jsme byli už naposledy u pana doktora na velkém ultrazvuku. Zase jsem povyrostl a mám už 1552g. Tatínek chtěl záznam natočit, ale to se prý nemůže, tak jsme místo toho dostali DVD s vybranými fotkami ze všech třech návštěv. Můžete se na ně podívat.

 

5.12.2008 (32.tt+1)


V tento den chodí Mikuláš s čertem a andělem. My jsme se za nimi vydali do Plzně. Tedy ne tak úplně přesně, ale jeden čertík tam opravdu byl…  Ta nejmenší s růžky je totiž nejmladší dcera Tomáše (tatínkova kamaráda a svědka).

Obrazek

Postavili si s rodinkou nový baráček nedaleko Plzně, tak jsme je tam přijeli navštívit. Tomáš, se svou první dcerou Barunkou, nám také zahráli na flétny krásné vánoční koledy a písničky z pohádek.

 

10.12.2008 (32.tt+6)


Nastávající maminky se můžou, pokud chtějí, zúčastnit různých kurzů o těhotenství. Proto jsem se dnes vydal s mojí maminkou na jeden z  kurzů pořádaný na Vinohradech. Byla to taková teoretická příprava k porodu a dozvěděli jsme se tam spoustu věcí. Moc hezky o tom povídala porodní asistentka z Podolí.

 

12.12.2008 (33.tt+1)

 

Banka ČSOB, kde pracuje můj tatínek, dnes pořádala vánoční večírek, to jsem se zase nadlábnul….  Kromě několika druhů sýrů, šunčiček, masíček, dortíků a zmrzliny, tam byly fontány, kde tekla tmavá nebo bílá čokoláda a do té se namáčely různé druhy ovoce, mňam, mňam… Také jsme se byli podívat u stánku, kde ukazovali, jak se vyrábí vánoční svíčky a různé ozdoby, mohli jsme si vyzkoušet různě obtížné hlavolamy nebo zajít k věštkyni z karet… Hudební vystoupení měla skupina Čechomor a poté pouštěli vánoční koledy. 

 

13.12.2008 (33.tt+2)
Obrazek

 

Dnes má maminka narozeniny a tak jsme doma uspořádali malou oslavu, společně i s tatínkem, který má narozeniny 17.12. Babička pro oba udělala výborný banánový dort…

 

 

Obrazek...další oslava pak byla za týden, protože babička (maminky mamka), slavila svátek a narozeniny, tak jsme se zase sešli u ní i se strejdou Honzou, tetou Janou a pradědečkem. Ještě ten den mamka poprvé dělala kubánský dort a všichni si pak na něm moc pochutnávali :o)

 

18.12.2008 (34.tt)

 

Tatínek by chtěl být u toho, až se narodím, tak se rozhodl, že navštíví jeden kurz i s maminkou. Bylo to dvouhodinové povídání o praktické přípravě k porodu, dýchání a relaxaci, kde si maminka vyzkoušela různé úlevové polohy na gymnastickém míči a tatínek, jak správně mamku masírovat a podporovat :o) Na konci kurzu pak dostal tatínek certifikát, že úspěšně absolvoval kompletní přípravu k porodu. No, snad se mu to bude pak v den D hodit…. 

 

19.12.2008 (34.tt+1)

  

Každý rok se v kulturním centru v Pískové pořádá Vánoční ples tanečníků Musicartu, kde maminka začínala se společenským tancem a potom několik let i závodně tančila. Letos se rodiče rozhodli, že půjdou také, ale raději si koupili lístky na sezení, i když skoro každou pomalejší písničku šli tančit  Ples to byl krásný, sešla se tam spousta kamarádů tanečníků a několikrát během večera vystoupily ty nejlepší taneční páry s ukázkami standardních a latinsko-amerických tanců.

 

ObrazekLetos už jsem společně s maminkou, zatím jen v bříšku, „pekl“ několik druhů cukroví. Teda já jsem mohl jen čuchat a ochutnávat...    

Obrazek

 

 

Výborné byly vanilkové rohlíčky i linecké cukroví, ale nejvíce mi chutnaly perníčky. Mamča je pak sice zdobila celý den, ale za to vypadají moc krásně a chutnají ještě líp, mňamky  

 

21.12.2008 (34.tt+3)

 

Nevím, jestli ze mě bude fanoušek zpěvačky Heleny Vondráčkové, ale už dnes jsem byl na jejím koncertě. Babička má totiž dneska narozeniny a tak si udělala radost a koupila si lístek na koncert její nejmilejší zpěvačky Heleny a moje maminka šla s ní. Koncert byl ve velkém sále v Lucerně a jako hosté byli pozvaní Monika Absolonová, Jitka Zelenková a Michal David. Každý zpíval asi tři písničky, jednu vždy společně s Helenou. Byl to pěkný koncert, na mě sice trošku hlučný, ale skoro pořád jsem tancoval v bříšku, přesto že maminka seděla v klidu.  

 

23.12.2008 (34.tt+5)

 

Ještě sice není Štědrý den, ale už jsem si pochutnával na bramborovém salátu s krůtím řízkem a i trošku té rybí polévky jsem si dal. Sešli jsme se totiž večer u tatínkových rodičů, abychom oslavili Vánoce. Po večeři jsme si zazpívali několik vánočních koled, rozbalili plno krásných dárečků, ochutnali ještě pár kousků cukroví a šli na kutě…
K ránu se pak maminka vzbudila, protože měla křeče v břiše a nemohla pak přes dvě hodiny usnout. Přemýšlela, jestli by to už mohli být poslíčci, ale pak zjistila, že to zlobí asi žaludek nebo žlučník. Do porodnice jsme naštěstí ještě jet nemuseli…

 

24.12.2008 (34.tt+6)Obrazek

  

Vánoce jsem strávil s maminkou v bříšku u babičky Dáši. Přišli i strejda Honza s Janou a vlčákem Amálkou. Všichni jsme přišli na slavnostní oběd, který byl letos o něco dřív, protože tatínek musel k večeru odejít do práce :o( Měli jsme rybí polévku, výborný bramborový salát a rybičku. Po večeři zazvonil zvoneček a všichni jsme se přesunuli k vánočnímu stromku, pod kterým byla hromada dárků. Dokonce tam byly dárečky i pro mě! Krásná cestovní postýlka, přikrývka, plyšový hrací medvídek a nějaké oblečky.

Nejhezčí obleček, co jsem dostal, byly westernové dupačky! Měly by mi být akorát na léto, až pojedu s rodiči do westernového městečka Boskovice. Na přední straně je hlava koníčka a po stranách na ručičkách, nožičkách i na zádíčkách jsou našité modré třásně! Dáreček vybíral a hlavně ty třásně přišíval tatínek, to je šikovný!!!

Obrazek     Obrazek

 

Ještě pár dní po Vánocích rodiče navštěvovali nejbližší příbuzenstvo. Byli jsme u strejdy s rodinou v Liberci, za pradědečkem v Oseku i za druhým pradědečkem s prababičkou na Proseku. Sešli jsme se i s tetama a strejdama a jejich dětma od tatínka a navštívit nás přijeli teta i strejda od maminky i její sestřenice Lenka s rodinou. 

 

31.12.2008 (35.tt+6)

Obrazek

Poslední večer tohoto roku jsme všichni společně (tedy já, mamka a taťka) strávili u kamarádů, kteří bydlí kousek od nás. Během večera ke mně do bříška doputovalo pár výborných chlebíčků… Tatínek společně se strejdou Honzou a tetou Janou zahráli několik písniček na své nástroje. O půlnoci si všichni připili a šli jsme se podívat ven na ohňastroj. Jelikož tatínek musel brzy vstávat do práce, kolem 1h. ráno jsme se vydali zpátky domů i s Honzou a Janou, kteří u nás přespávali.

 

Zpět

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář